Wykłady profesora wizytującego Buddhadeba Dawna

Od 16 do 20 maja na WBBiB gościć będzie prof. Buddhadeb Dawn – Dyrektor Cardiovascular Research Institute (Kansas University Medical Center) w Kansas City w USA. W czasie swojego pobytu prof. Dawn wygłosi trzy wykłady dla pracowników i studentów WBBiB:

Cardiac cell therapy: Promises and challenges
Miejsce: Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, Sala D107
Termin: poniedziałek, 16 maja 2016 r., godz. 10.30

New approaches to enhance cell-based heart repair
Miejsce: Małopolskie Centrum Biotechnologii, Sala seminaryjna
Termin: czwartek, 19 maja 2016 r., godz. 10.00

Cardiac imaging and assessment of myocardial repair
Miejsce: Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, Sala Audytoryjna
Termin: piątek, 20 maja 2016 r., godz. 11.15

Prof. Buddhadeb Dawn jest dyrektorem Cardiovascular Research Institute (CVRI) w Kansas City w USA, w którym prowadzi badania naukowe dotyczące regeneracji mięśnia sercowego. Zainteresowania badawcze prof. Dawna ogniskują się w szczególności wokół zastosowania komórek macierzystych (KM) z tkanek dorosłych w regeneracji mięśnia sercowego oraz naczyń krwionośnych w niedokrwionych tkankach.

Osiągnięcia naukowe prof. Dawna są szeroko rozpoznawalne na świecie – jest autorem ponad 100 artykułów naukowych cytowanych ponad 3500 razy, 8 rozdziałów książkowych o zastosowania KM w kardiologii oraz 3 patentów. Prof. Dawn wchodzi w skład redakcji prestiżowych czasopism naukowych, w tym Circulation Research, Journal of Molecular and Cellular Cardiology, American Journal of Physiology, Basic Research in Cardiology.

Data opublikowania: 12.05.2016
Osoba publikująca: Magdalena Tworzydło