II edycja konkursu na dofinansowanie projektów badawczych w ramach Programu 35+

Ruszyła druga edycja konkursu „Program 35+" na dofinansowanie działalności naukowej. O 50 tys. zł na badania własne mogą się ubiegać pracownicy naukowi WBBiB powyżej 35 roku życia nieposiadających tytułu/stanowiska profesora. Wnioski wraz z opisami projektów należy składać do 15 listopada 2016 r.

Dla ułatwienia prezentujemy poniżej Regulamin konkursu:

• Osoba ubiegająca się o finansowanie badań z „Programu 35+" musi posiadać stopień doktora lub doktora habilitowanego oraz mieć ukończone 35 lat w dniu 1 stycznia roku, na który przyznane jest dofinansowanie.
  • Dofinansowanie przyznawane jest w drodze konkursu. Konkurs jest  ogłaszany 15 października, a termin nadsyłania wniosków o dofinansowanie upływa 15 listopada (w roku poprzedzającym finansowanie badań).
  • Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 50 000 zł i przyznawana jest na 2 pełne lata kalendarzowe (od 1 stycznia pierwszego roku do 31 grudnia drugiego roku).
  • Dofinansowanie może być wykorzystane bezpośrednio na prowadzenie badań: zakup odczynników i materiałów zużywalnych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego (którego cena jednostkowa nie przekracza kwoty 3 499 zł brutto), a także zlecenie usług zewnętrznych związanych z realizacją zadania badawczego. W ramach „Programu 35+" nie można finansować wynagrodzeń, publikacji, patentów, wyjazdów oraz staży zagranicznych.
  • W celu złożenia aplikacji o dofinansowanie z „Programu 35+" należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy A9 oraz przedstawić opis projektu badawczego.
  • Opis projektu badawczego (w języku polskim, maksymalnie 2 500 wyrazów) powinien zawierać: i) wyraźnie wyodrębniony cel badawczy (który może, ale nie musi być powiązany z dotychczas prowadzonymi badaniami aplikanta), ii) informacje, na czym polega innowacyjność zgłaszanego projektu (maksymalnie. 200 wyrazów), iii) opis dotychczas uzyskanych wyników (uzasadniający kontynuowanie  badań nad wybranym tematem), lub naukowe przesłanki uzasadniające podjęcie nowego tematu badań, iv) opis i harmonogram planowanych badań, v) informacje o przewidywanej liczbie studentów/doktorantów zaangażowanych przy realizacji wybranych zadań badawczych oraz opis tych zadań (do 150 wyrazów na każdego studenta/doktoranta), vi) kosztorys, vii) informacje, w jaki sposób uzyskane dofinansowanie wesprze karierę naukową aplikanta (tzn. jak przyczyni się do uzyskania przez niego habilitacji lub profesury).
  • Oceny zgłoszonych projektów (w skali od 1 do 10) dokonują recenzenci zewnętrzni. Projekty zgłoszone przez doktorów oraz doktorów habilitowanych oceniane są w osobnych grupach. Ogłoszenie wyników przewidziane jest na 30 grudnia.
  • Przy ocenie projektu brane są pod uwagę: i) oryginalność, innowacyjność i poziom proponowanych badań, ii) uzasadnienie prowadzenia badań, iii) dorobek naukowy aplikanta, iv) udział studentów/doktorantów przy realizacji konkretnych zadań badawczych w ramach projektu.
  • Warunkiem rozliczenia projektu jest złożenie Formularza rozliczeniowego A10 po upływie dwóch lat kalendarzowych, na które zostało przyznane finansowanie, najpóźniej do 31 stycznia kolejnego roku.
Data opublikowania: 14.10.2016
Osoba publikująca: Magdalena Tworzydło